22 Şubat 2018 Perşembe

1 Günde 3 - 4 Tane Ağrı Kesici İçmek

1 gün içinde bazen dayanamayıp birden fazla ağrı kesici kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Özellikler kadınlar regl dönemindeyken birden fazla ağrı kesiciyi 24 saatten kısa bir süre içinde tüketebiliyor. Hal böyle olunca 1 gün içinde 3 tane ya da 4 tane ağrı kesici içmek zararlı mı zararsız mı ya da yan etkileri neler diye merak ediyorlar. Peki 3 - 4 tane ağrı kesiciyi 1 gün içinde içerseniz ne olur? Ne gibi yan etkileri ve riskleri vardır. Zekibaykus.com ekibi olarak sırasıyla ele aldık.

Bir Gün (24 Saat) İçinde 3 - 4 Tane Ağrı Kesici İçmek


24 saat içinde 3 - 4 tane ağrı kesici kullandıysanız, midenizde ağrılar olabilir. Bu size karnınızın ağrıdığını düşündürebilir. Midenin kendisi ve bünyeniz bu kadar ağrı kesiciye tepki verip sizi mide ağrısı ve karın ağrısıyla baş başa bırakabilir.

Düzenli olarak bir gün içinde yani 24 saat içinde 3 - 4 adet ağrı kesici içerseniz, bu kez de ağrı kesicilere karşı bünyeniz duyarsızlaşmaya başlar. Bu da sizi daha fazla ağrı kesiciye teşvik ederek büyük sorunlar yaşamanıza sebep olabilir. 3 - 4 taneden fazla kullanmaya başlarsınız ve bu da kötü sonuçlar doğurabilir.

Her bünye aynı olmadığı için her bünyede aynı etkileri yaratmayacaktır. Bu sebeple gün içinde 3 - 4 adet ağrı kesici içmemeye özen gösterin. Günde en fazla 2 adet ağrı kesiciyi uzun zaman aralıkları içinde tüketmeniz (ki bunu dayanamıyorsanız yapın) sizin için daha iyi olacaktır.

24 Saatten Az Bir Süre İçinde 3- 4 Tane Ağrı Kesici İçmek


24 saatten az bir süre içinde 3 - 4 tane ağrı kesici tüketmişseniz, üstelik bu ağrı kesicileri, 1 saat, 2 saat ya da 3 saat gibi kısa zaman dilimleri içinde tüketmişseniz, o zaman zor bir durumda kalabilirsiniz. Baş dönmesi, mide bulantısı ya da karın ağrısı ve mide ağrısı gibi durumlarda direkt doktorunuza başvurmalısınız.

Saatler içinde birden çok ağrı kesici tüketmek hem bünyenizin kaldıracağından fazla ilacı bünyenize almak demektir hem de bu ilaçları sindirememeniz durumunda vücudunuzun tepki vermesi demektir. Bu sebepten ötürü 24 saatte az bir kısa süre içinde, bu 4 saat de olabilir, 5 saat de. Ya da 6 saat. Fark etmiyor. Bünyeden bünyeye farklılık göstereceği için kusmak gibi sorunlara kadar yol açabilir.

Uzmanlar kesinlikle birden fazla ilacı aynı saatler içinde kullanmanızı tavsiye etmemektedir. Bilin ki kullandığınız ilaçları yalnızca doktor tavsiyesinde kullanabilirsiniz. Doktorunuz size birden fazla ağrı kesici kullanmamanız için daha ağır bir ağrı kesiciyi bünyenize göre verebilir. Bunu da dikkate alarak birden fazla ağrı kesici kullanma alışkanlığınız varsa mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

Etiketler: bir günde 3 ağrı kesici, bir günde 4 ağrı kesici, bir günde birden fazla ağrı kesici, 1 saatte 3 ağrı kesici içmek, 2 saatte 3 ağrı kesici içmek, 1 saatte dört ağrı kesici içmek, 1 günde 3 ağrı kesici içmek, 1 günde 4 ağrı kesici içmek, ağrı kesici içmenin yan etkileri, kısa sürede çok ağrı kesici içmenin zararları, birden fazla ağrı kesici içmenin yan etkileri

0 yorum:

Yorum Gönder

1 Günde 3 - 4 Tane Ağrı Kesici İçmek Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- 1 Günde 3 - 4 Tane Ağrı Kesici İçmek bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- 1 Günde 3 - 4 Tane Ağrı Kesici İçmek bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- 1 Günde 3 - 4 Tane Ağrı Kesici İçmek bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde 1 Günde 3 - 4 Tane Ağrı Kesici İçmek bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.