22 Şubat 2018 Perşembe

Antibiyotik Reçetesiz Satılır mı? Reçetesiz Antibiyotik Nasıl Alabilirim?

2016 yılının başında alınan bir karar ile artık eczanelerin reçetesiz olarak antibiyotik satmasının önüne geçilmiş, bu konu hakkında ciddi yatırım kararlarının alındığını görmekteyiz. Son yıllarda kullanım oranı giderek artan antibiyotikler, yapılan araştırmalar ile insan sağlığına en çok zarar veren tıbbi ilaçlar arasında yer almakta.

Genel olarak karşılaştığımız birçok sağlık sorununda çözüm olarak hemen antibiyotiklere saldırıyor, tedaviler için uzmanlara görünmek yerine antibiyotiklerden destek almaya çalışıyoruz. Bu durumun oldukça tehlikeler meydana getirdiğini belirten sağlık bakanlığı, hangi antibiyotik olursa olsun artık reçetesiz satılmayacağını duyurdu

Antibiyotik Reçetesiz Satılır mı? Reçetesiz Antibiyotik Nasıl Alabilirim?

Bu yasanın çıkması ile beraber birçok kişi reçetesiz antibiyotik nasıl alabilirim diye araştırmalara başlamış durumda. Hatta bazı eczanelere rüşvet teklifi yaparak antibiyotik satmalarını isteyen kişiler dahi bulunduğunu söyleyebiliriz. 

Sağlık Bakanlığı bu konudaki kararın çiğnenmemesi için denetimlerini artırdığını, reçetecesiz antibiyotik satan eczanelere kutu başı 400 TL para cezası kestiklerini görmekteyiz. Bu nedenle herhangi bir sağlık sorununda ilk olarak doktor kontrolünden geçmeyi öneriyor, reçeteli olarak antibiyotik almanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Etiketler: reçetesiz antibiyotik, hangi antibiyotikler reçetesiz, antibiyotik veren eczane, reçetesiz olarak satılan antibiyotikler

0 yorum:

Yorum Gönder

Antibiyotik Reçetesiz Satılır mı? Reçetesiz Antibiyotik Nasıl Alabilirim? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Antibiyotik Reçetesiz Satılır mı? Reçetesiz Antibiyotik Nasıl Alabilirim? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Antibiyotik Reçetesiz Satılır mı? Reçetesiz Antibiyotik Nasıl Alabilirim? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Antibiyotik Reçetesiz Satılır mı? Reçetesiz Antibiyotik Nasıl Alabilirim? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Antibiyotik Reçetesiz Satılır mı? Reçetesiz Antibiyotik Nasıl Alabilirim? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.