17 Şubat 2018 Cumartesi

Duolingo Nasıl Kullanılır?

Yabancı dil konusunda birçoğumuzun büyük eksiği bulunduğunu, ne kadar uğraşsak da tamamlayamadığımızı görüyoruz. Eğitim sistemi içerisinde yabancı dile gerekli önem verilmediğini, her yıl tüm konulara baştan başlanıldığı için yeterli seviyeye ulaşılmadığını görüyoruz.

Liseyi bitiren bir öğrenci 8 yıl İngilizce görüyor olmasına karşın daha kelimeleri bile doğru telaffuz edemediklerini görüyoruz. Teknolojin gelişmesi ile beraber artık dil öğrenimini de telefondan yapıyor, birçok uygulamanın bizlere bu konuda destekler verdiğini görüyoruz. Bu konuda son zamanlarda popüler olan Duolingo uygulamasının ön plana çıktığını görüyoruz.

Duolingo Nasıl Kullanılır?

Duolingo uygulaması alışagelmiş yapının dışına çıkarak İngilizce öğrenilmesine olanak sağlıyor. Herhangi bir şekilde dil kurallarından bahsetmeyen uygulama ilk olarak birkaç sık kullanılan kelimeleri sizlere öğreterek cümle içerisinde nerelerde kullanıldığını öğrenmenizi sağlıyor.

Doulingo kaç kelime öğretiyor diye soracak olursan bu senin uygulamayı kullanmana bağlıdır. Uygulamanın bir sınırı olmadığını 10,000 kelimeye kadar öğrenebileceğini söyleyebilirim. Hem Android hem de İOS mağazada yer alan uygulama, ücretsiz olarak sunulmasından dolayı tercih edilmekte.

Etiketler: duolingo nasıl kullanılır, duolingo hakkında, duolingo kaç seviye var, duolingo kaç seviye var

0 yorum:

Yorum Gönder

Duolingo Nasıl Kullanılır? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Duolingo Nasıl Kullanılır? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Duolingo Nasıl Kullanılır? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Duolingo Nasıl Kullanılır? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Duolingo Nasıl Kullanılır? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.