30 Ağustos 2018 Perşembe

Dogum Kontrol Hapı Adet Keser mi?

Doğum kontrol hapları, doğru zamanda kullanılır ise istenmeyen gebeliklerin önüne büyük oranda geçerek aile planlamasını üzerinde önemli etkilere sahip olmaktadır. Adet öncesi zamanlarda kullanıldığında hissedilen ağrı ve sancıların büyük oranda azalmasına olanak tanır. Birçok kişi de adetin daha düzenli ve kısa sürede tamamlanmasına olanak sağladığı dahi ifade edilmekte.

Doğum kontrol hapı kullanmaya yeni başlayan kadınlar, ilk 3 ay içerisinde kullanımdan ötürü bazı yan etkiler ile karşı karşıya kalabilirler. Bulantı, kusma, ödem, baş ağrısı gibi yan etkiler, ilk 3 ay boyunca kadınlarda sık sık görülmektedir. Dördüncü aydan itibaren yan etkilerin giderek azaldığını, vücudun hapın etkilerine karşı bağışıklık kazandığını söyleyebiliriz. Bazı durumlarda dogum kontrol hapı adet keser mi şeklinde sorular da geldiğini görmekteyiz.

Doğum Kontrol Hapı Adeti Durdurur mu?

Dogum Kontrol Hapı Adet Keser mi? içerik görseli
doğum kontrol hapı adet keser mi?

Doğum kontrol haplarının elbette diğer bazı yan etkileri de bulunmaktadır. Doğum kontrol haplarını düzenli olarak kullanan kadınlar, hap kullanımı sırasında adet durumlarının düzene girdiklerini ifade etmekteler. Hap kullanımının sona ermesi ile beraber adet düzensizliklerinin başladığını, hatta adet kanamalarının tamamen kesildiği ifade edilir.

dogum kontrol hapı adet keser mi sorusuna yukarıda da bahsettiğimiz üzere "evet" yanıtını verebiliriz. Düzen her alanda önemli olduğu gibi sağlık ve cinsel hayatta da ayrı bir önem taşıdığını söyleyebiliriz.

Etiketler:yazz doğum kontrol hapı adeti keser mi, microgynon adeti kesermi, doğum kontrol hapı adet kanamasını azaltır mı, doğum kontrol hapı adet keser mi

0 yorum:

Yorum Gönder

Dogum Kontrol Hapı Adet Keser mi? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Dogum Kontrol Hapı Adet Keser mi? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Dogum Kontrol Hapı Adet Keser mi? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Dogum Kontrol Hapı Adet Keser mi? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Dogum Kontrol Hapı Adet Keser mi? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.