17 Ağustos 2018 Cuma

Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor Sorunu Çözümü

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere WhatsApp, dünyanın en büyük ücretsiz mesajlaşma servisi veren platformu olarak gösterilmekte. Rakiplerine oranla kendisini sürekli olarak geliştiren şirket,  mesajlaşma konusundaki en iyi seçenek olarak gösterilmekte. Kullanıcılar, ara ara yaşadıkları sorunlardan ötürü çok sevdikleri bu uygulamadan vazgeçmek durumunda dahi kalmakta.

WhatsApp sohbetleri sırasında kişilere mesaj geldiğini anlamak için bildirim sesini kullanmaktadırlar. Sürekli olarak telefon başında duramayan kişiler, gelen bildirim sesi sayesinde sohbetine kaldığı yerden devam ederek uygulamadan faydalanmakta idi. Ancak; bazı durumlarda whatsapp bildirim sesi gelmiyor şeklinde şikayetlerin meydana geldiğini görmekteyiz.

Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor

Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor makale görseli
whatsapp bildirim gelmiyor sorunu çözümü

whatsapp bildirim sesi gelmiyor sorunun çözümü için birkaç önerimiz elbette olacaktır. Bunun için ilk olarak cihazının internet bağlantısının bulunup bulunmadığını kontrol etmenizi öneririz. İnternet bağlantınız aktif ve WhatsApp çalışmıyor ise bu durum ya operatör firmadan kaynaklanmakta ya da VPN servisi kullanımından kaynaklanmaktadır. VPN kullanımını pasif hale getirmenizi öneririz.

Bir diğer neden ise telefonunuzun uyku halinde iken Wi-Fi bağlantısını kesmesinden kaynak olabilmektedir. Bunun için ilk olarak “Ayarlar” bölümüne girerek “Kablosuz” kısmına geçiş yapmanız gerekmektedir. Burada gelen seçenekler arasından “Menü Tuşu” kısmına girerek “Gelişmiş” kısmından “Uykudayken Kablosuzu Açık Tut” kısmını aktif hale getiriniz.

Yukarıdaki işlemleri yapmanız durumunda whatsapp bildirim sesi gelmiyor sorununu çözebilirsiniz. Bu durum ya internet bağlantısından ya da operatör firmaların geçici sorunlarından meydana geldiği görülmektedir. Endişe etmeyiniz, çözüm önerilerini uygulayarak bildirimlerin gelmesini bekleyiniz en doğru tercih olacaktır.

Etiketler: whatsapp bildirim sesi gelmiyor, whatsapp mesaj sesi gelmiyor, whatsapp bildirim sesi gelmiyor sorunu, whatsapp bildirim sesi gelmiyor sorunu çözümü

0 yorum:

Yorum Gönder

Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor Sorunu Çözümü Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor Sorunu Çözümü bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor Sorunu Çözümü bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor Sorunu Çözümü bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor Sorunu Çözümü bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.