2 Eylül 2018 Pazar

Adet Gecikmesinin Sebepleri

Adet düzensizliği ya da gecikmesi yaşayan kadınlar, bu durumdan ötürü oldukça endişelenerek hamile kaldıklarından şüphelenmekte. Toplum içerisinde genel olarak adet gecikmesinin tek bir nedeni olduğu düşünülmekte. İstenmeyen bir gebelik, çiftlerin bütün yaşam dengelerini değiştirerek hayatlarına büyük oranda etki etmektedir. Adet gecikmesinini hamilelik dışında başka etkilerinin de bulunduğunu belirtmek istiyoruz. Bu sebepler;

Adet Gecikmesinin Çözümleri

  • Aşırı egzersiz ve spor, kadınlarda adet gecikmesine neden olan en büyük etmenlerden birisi olarak gösterilmekte. Günlük tüketilen kalori miktarının aşırı egzersiz nedeni ile artmasından dolayı adet düzensizlikleri meydana gelmektedir.
  • Adet dönemine sayılı günler kala grip başta olmak üzere hastalıklara yakalanmanız yumurtalıklarınıza olumsuz etkiler meydana getirebilmekte. Adet gecikmesinin bir diğer nedeni de bu durum olabilir.
  • Adet gecikmesinin sebepleri bekarlarda genel olarak fiziksel durumlardan ötürü kaynaklanmaktadır. Ani olarak kilo alımı ya da kilo verimi metabolizmanın çalışma sistemini değiştirmesinden dolayı yumurtlamanın yavaşlamasına neden olmakta. Sağlıklı beslenme durumu oluşturana kadar kadınlarda adet gecikmesi meydana gelebilmekte.
  • Doğum yapan annelerin adetlerinin tekrardan düzene girmesi biraz uzun sürebilir. Özellik emzirme döneminde iken meydana gelen adet gecikmesi normal olarak gösterilmektedir.
  • Özellikle daha önce kullanmadığınız bir ilaç kullanmaya başladı iseniz ilaç içerisinde bulunan bazı maddeler hormonlarınıza etki ederek adet gecikmesi yaşamanıza neden olabilir.
Etiketler: adet gecikmesinin sebepleri bekarlarda, adet gecikmesi nedenleri ve belirtileri nelerdir, adet gecikmesinin çözümleri, adet gecikmesi hamilelik, adet gecikmesinin nedenleri soru cevap, adet gecikmesi kaç gün olur, adet gecikmesi belirtileri

0 yorum:

Yorum Gönder

Adet Gecikmesinin Sebepleri Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Adet Gecikmesinin Sebepleri bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Adet Gecikmesinin Sebepleri bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Adet Gecikmesinin Sebepleri bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Adet Gecikmesinin Sebepleri bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.