1 Eylül 2018 Cumartesi

Emzirirken Kullanılan Doğum Kontrol Hapı

Yeni doğum yapan anneler, bebekleri ile ilgilendikleri süre boyunca oldukça hassas bir dönem içerisine girerler. İlk 2 ayın bebek için oldukça önemli olduğunu, bu dönem içerisinde iken süt alımına mümkün olduğunca dikkat edilmesi gerektiği ifade edilmekte. Sürekli olarak beslenmesine dikkat eden anneler,  yeni bir gebelik olayını istemediklerinden dolayı korunma yöntemleri aramaktadırlar.

Emzirirken kullanılan doğum kontrol hapı, son zamanlarda birçok yeni annenin internet aramaları içersinde yer almakta. Eğer anne, bebeğinin ilk 6 ile 8. aya kadar emzirmeye devam ediyorsa gebe kalma ihtimalinin oldukça düşük olduğunu söyleyebiliriz. Bazı bebekler, 3.aydan itibaren mama kullanmaya başladığından dolayı annenin koruyucu önlemler almaya ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz.

Emziren Anneler İçin Doğum Kontrol Hapı

Gece ve gündüz günde en az 6 kere süt veren annelerde 6. aya kadar risk bulunmadığını yukarıdaki paragrafta dile getirmiştik. 6. aydan itibaren ek gıda alımına başlayan bebekler için artık annelerdeki koruyuculuğun azaldığı görülmekte.  Emzirirken kullanılan doğum kontrol hapları hakkında bilgiler vermeye devam edecek olursak;

Emziren Annelerin Kullanabileceği Doğum Kontrol Hapları


Normal doğum kontrol hapları Östrogen ve progesteron içermelerinden dolayı süt emen bebeğe büyük oranda zarar vermektedir. Annede süt azalmasına neden olan doğum kontrol hapları, bebekde de damar tıkanıklığı, kan pıhtılaşması gibi sorunlar meydana gelmesine neden olmakta.

Emzirirken kullanılması gereken doğum kontrol haplarının içeriğinde progesteron bulunmalıdır. Bebek 6 haftalık olması ile beraber kullanılmaya başlanabilen bu haplar, emzirme dönemi içerisinde iken bebek ve anneye hiçbir olumsuz yan etki meydana getirmemektedir.

Etiketler:emziren anneler için doğum kontrol hapı ismi, emziren annelerin kullanabileceği doğum kontrol hapları, yasmin doğum kontrol hapını emziren anneler kullanabilirmi, süte geçmeyen doğum kontrol hapı, emzirirken doğum kontrol hapı kullanılırmı uzman tv, microgynon emzirirken kullanımı, emzirirken doğum kontrol hapı içilirmi

0 yorum:

Yorum Gönder

Emzirirken Kullanılan Doğum Kontrol Hapı Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Emzirirken Kullanılan Doğum Kontrol Hapı bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Emzirirken Kullanılan Doğum Kontrol Hapı bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Emzirirken Kullanılan Doğum Kontrol Hapı bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Emzirirken Kullanılan Doğum Kontrol Hapı bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.