2 Eylül 2018 Pazar

Teknolojinin Çevreye Verdiği Zararlar

Teknoloji, sadece günümüzde meydana gelen gelişmeler olarak gösterilmekte. Oysa; teknoloji terimi insanlığın  doğuşuna kadar giden bir gelişmeye sahip olduğunu söyleyebiliriz. İnsanların hayatlarını kolaylaştırabilecek,  ihtiyaçlarını karşılayabilecek her türlü gelişme teknoloji konusuna bir örnek olarak gösterilmekte. Son yıllarda meydana gelen gelişmeler hayatlarımızı büyük oranda kolaylaştırsa da çevreye büyük oranda zararlar vermektedir. Bu yazımız içerisinde teknolojinin çevreye vermiş olduğu zararlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Teknolojinin Çevreye Verdiği Zararlar Nelerdir?

  • Ulaşım aracı olarak kullandığımız tüm motorlu araçların egzozlarından çıkan zararlı gazlar, her yıl ozon tabakasının daha da incelmesine neden olmakta.
  • Kağıt ihtiyacımızı karşılamak için kurulan fabrikalar her yıl milyonlarca hektarlık ormanın kesilmesine neden olmakta. Yer yüzünden eksilen bir ağaç dahi oksijen üretiminin azalmasına neden olmakta.
  • Hayatımızı kolaylaştıracak her türlü ekipman ve malzeme fabrikalar içerisinde üretilmektedir. Fabrikaların bacalarından çıkan atık, zehirli gazlar atmosfer içerisinde bulunan oksijen oranının azalmasına neden olmakta.
  • Fabrikaların sadece gaz yolu ile çevreye zarar verdiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Endüstri alanında faaliyet gösteren fabrikalardan atık olarak dere ve su kanallarına boşaltılması başta içme suyu olmak üzere tüm suların zehirlenmesine neden olmakta. 
  • Başta nükleer enerji santralleri olmak üzere bu alanda faaliyet gösteren her türlü çalışmanın çevreye büyük oranda zarar verdiğini bilmelisiniz.
Teknolojinin çevreye verdiği zararları yukarıda kısa da olsa vermeye çalıştık. Özellikle elektrikle çalışan her malzeme ve ürünün ufak da olsa çevreye bir zarar verdiğini bilmeniz gerekmektedir.

Etiketler: teknolojinin çevreye verdiği zararlar, teknolojinin çevreye verdiği zararlar kısa, teknolojinin çevreye verdiği zararlar ile ilgili yazı, teknolojinin çevreye verdiği zararlar ile ilgili haberler, teknolojinin çevreye verdiği zararlar yazı, teknolojinin çevreye verdiği zararlar kompozisyon

0 yorum:

Yorum Gönder

Teknolojinin Çevreye Verdiği Zararlar Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Teknolojinin Çevreye Verdiği Zararlar bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Teknolojinin Çevreye Verdiği Zararlar bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Teknolojinin Çevreye Verdiği Zararlar bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Teknolojinin Çevreye Verdiği Zararlar bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.