3 Eylül 2018 Pazartesi

Uzaya Gönderilen Araçların Teknolojik Özellikleri Nelerdir?

Uzaya gönderilen araçlar, insanoğlunun kullanmış olduğu teknolojiden oldukça farklı olarak üretilmektedirler. Oldukça gelişmiş şartlar altında her türlü sorunla mücadele edebilecek şekilde hazırlanan bu araçlar birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Yaptığımız araştırmalar sonucunda sizlerin sormuş olduğu uzaya gönderilen araçların teknolojik özellikleri nelerdir? sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Uzay Araçlarının Özellikleri

  • Uzaya gönderilen araçlar, yüksek teknoloji mühendisliği ile üretilmektedir. 
  • Aynı anda hem yüksek derece sıcağa hem de dondurucu derecedeki soğuk havaya karşı koyabilirler. 
  • Üretimlerinde kullanılan maddelerin oldukça sağlam olduğunu, en yüksek darbelerde dahi parçalanma göstermediği ifade edilir.
  • Hız konusunda ise saatte 10,000 km gibi oldukça yüksek hızlara ulaşabilirler.

Uzay boşluğunda hareket etmelerinden dolayı yapısında kullanılan ham maddeler dünya üzerinde nadir bulunan özel maddelerden seçilmişlerdir. Dev gibi bir uzay aracının ağırlığı 100 kg ile 10,000 kg arasında değişiklik göstermektedir. Personeller haricinde inilen zeminde araştırmalar yapmak için görevlendirilmiş robotlar da uzay araçları içerisinde yer almaktadırlar.

Bugüne kadar uzaya gönderilen araçlar hakkında da bilgi verecek olursak; Sputnik Uzay Aracı, Mariner 2 Uzay Aracı, Apollo II İniş Aracı

Etiketler: uzaya gönderilen araçların teknolojik özellikleri nelerdir, uzaya gönderilen araçların adları, uzay aracının özellikleri nelerdir kısaca, uzay aracının özellikleri kısaca, uzaya gönderilen aracın adı, uzaya gönderilen araçlar nelerdir0 yorum:

Yorum Gönder

Uzaya Gönderilen Araçların Teknolojik Özellikleri Nelerdir? Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Uzaya Gönderilen Araçların Teknolojik Özellikleri Nelerdir? bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Uzaya Gönderilen Araçların Teknolojik Özellikleri Nelerdir? bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Uzaya Gönderilen Araçların Teknolojik Özellikleri Nelerdir? bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Uzaya Gönderilen Araçların Teknolojik Özellikleri Nelerdir? bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.